Pohled do masážního salonuMasáž lávovými kameny

Masáž lávovými kameny patří mezi nejluxusnější masáže, která svými účinky určitě uspokojí i ty nejnáročnější klienty.

Dopřejte si masáž horkými kameny z hlubin země a uvolněte se díky teplu, které se postupně rozlévá po celém Vašem těle. Nechejte své tělo hýčkat příjemnými masážními tahy a dopřejte mu energii, která přichází z lávových kamenů.

K masáži se používají speciální lávové kameny, které výborně akumulují teplo a tím přispívají k větší účinnosti masáže. Tyto kameny mají zároveň i mimořádně silnou energetickou vibraci. Lávové kameny pomáhají odstraňovat blokace na důležitých bodech (meridiánech) a rozproudí energii ve Vašem těle. Masáž lávovými kameny má vysoký terapeutický a relaxační účinek. Správně provedená masáž Vás dovede k absolutní relaxaci, a mnohdy Vás ukolébá i k posilujícímu spánku. Pro zvýšení efektu používáme exotický aromatický olej, který umocní Vaše uvolnění a relaxaci. Ještě dlouho po masáži budete cítit hluboký klid a vyrovnání.

Lávové kameny se nahřejí ve vodní lázni na teplotu 40 - 50 °C. Jednotlivé partie těla jsou nejdříve masírovány lávovými kameny. Tímto opravdu příjemným způsobem postupně uvolníme svalstvo a pak ještě důkladně promasírujeme bez kamenů. Zvýší se tak účinek oproti klasické masáži.
Nakonec je provedena celková harmonizace těla.

Historie

V České republice se masáž lávovými kameny objevila před několika málo lety, ve světě se ale s úspěchem využívá nikoli desetiletí nebo staletí, ale tisíciletí. Masáž lávovými kameny pochází údajně z kmenových rituálů praktikovaných americkými Indiány. Nelze s jistotou říci, zda Indiáni byli první, kteří kameny začali používat jako terapii. O blahodárném účinku drahých kamenů při masážích věděli lidé již před 5.000 lety. Masáže, prováděné pomocí teplých kamenů nebo přikládáním vzácných kamenů na tělo, byly oblíbené již u starých Inků, Mayů, v Mezopotámii, v Indii a v Číně.

K povzbuzujícím masážím celého těla a k léčebným rituálům používali vyhlazené čedičové oblázky z mořských hlubin prosycené solí a mořskými minerály. Ty totiž v kombinaci s horkem mají blahodárné účinky na tělo i duši. Postupně se tak vyvinulo několik druhů masáží využívajících lávové kameny. Liší se množstvím a teplotou nahřátých kamenů, dobou trvání a technikou provedení masáže.

Masáže lávovými kameny jsou příjemným zpestřením a pravděpodobně jedním z nejpoutavějších způsobů masáží, které můžete zažít.

Účinky

Magic hot stones stimuluje krevní oběh a lymfatický systém, hluboce relaxuje a harmonizuje organismus, prohřívá celé tělo, napomáhá detoxikaci organismu a také vyrovnává energii v těle. Dále posiluje imunitní systém zmenšuje klimakterické obtíže urychluje metabolismus a reguluje zadržování tekutin v těle. Tuto masáž doporučujeme i při bolestech pohybového aparátu a k regeneraci organismu po sportovní zátěži. Teplo přicházející z vulkanických kamenů a speciální masážní techniky dokonale uvolní tělo a mysl, zbavuje stresu a napětí.

 

Kontraindikace masáže lávovými kameny

• otevřené rány a modřiny
• hypersenzitivita na teplo
• vysoký krevní tlak
• onemocnění srdce
• křečové žíly
• diabetes
• epilepsie
• infekční onemocnění
• kožní infekce
• sluneční popáleniny
• záněty
• těhotenství
• mestruace